Jesteśmy neutralni pod względem emisji CO2!

Razem z nami możesz cieszyć się ekologicznym sumieniem.
Jesteśmy neutralni pod względem emisji CO2!

Jako spółka działająca w branży internetowej, staramy się w jak największym stopniu przyczynić do ochrony środowiska.

Od lat staramy się zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, powoli wycofujemy się z wysyłki oprogramowania w wersjach pudełkowych, dzięki czemu ograniczamy produkcję odpadów związanych z całą logistyką. Dzięki sprzedaży produktów w wersji elektronicznej (ESD), możemy zapewnić naszym klientom niższe ceny, błyskawiczną obsługę zamówienia oraz spokój związany z przyjacielskim podejściem do ochrony środowiska.

 

Udało nam się dołączyć do grona partnerów Duńskiej firmy, która realizuje wysokiej jakości projekty związane z ochroną klimatu.
Firma IngenCO2.dk udziela certyfikatów dla stron internetowych, które potwierdzają, że witryna jest neutralna pod względem emisji CO2. Oznacza to, że właściciel witryny opłaca składkę członkowską, której wielkość zależna jest od wielkości ruchu na stronie.

Zasada jest prosta, im większy generujemy ruch, tym więcej pieniędzy trafia na konto firmy, która realizuje projekty realnie wpływające na ochronę środowiska.

 

dbamy o środowisko

 

Certyfikat strony neutralnej pod względem emisji CO2

Certyfikat ten potwierdza udział firmy IngenCO2.dk w programie „Witryny neutralne pod względem emisji CO2”. Oznacza to, że emisje CO2 spowodowane zarówno przez serwis, jak i przez użytkowników serwisu zostały zneutralizowane poprzez wymierne redukcje CO2. Redukcje osiągane są między innymi poprzez budowę nowych, odnawialnych źródeł energii (np. Turbin wiatrowych) oraz udział w kontrolowanych projektach ograniczających emisję CO2.

Czym dokładnie zajmuje się wspomniana organizacja?

Projekty wodne w Afryce
 

Jeśli masz dostęp tylko do brudnej wody, musisz ją zagotować, aby była zdatna do picia. Podgrzewanie wody powoduje zanieczyszczenie powietrza i emisję CO2. Z tego powodu pomagamy zminimalizować emisję CO2, dając mieszkańcom małych miasteczek Ugandy i Zimbabwe dostęp do czystej wody.

 

Projekty wiatrowe w Turcji
 

W Turcji turbiny wiatrowe pracują na pełnych obrotach. Pomaga to zredukować emisję CO2 na całym świecie, nie tylko ze względu na wytwarzaną przez nie zieloną energię, ale także dlatego, że Turcja nie jest częścią handlu emisjami dwutlenku węgla. Może to brzmieć trochę technicznie, ale tak naprawdę minimalizujemy emisje dwutlenku węgla w krajach, które nie handlują emisjami dwutlenku węgla.

 

Nowe zrównoważone źródła energii
 

Projekty wiatrowe i wodne są opłacalnymi inwestycjami pod względem redukcji CO2, ponieważ łatwo jest zmierzyć ilość zielonej energii wytwarzanej przez obiekty. Chcemy przyczynić się do globalnej transformacji energetycznej, a projekty te odgrywają ważną rolę w tych wysiłkach.

 

certyfikat

 

Jeśli chcesz poczytać więcej o certyfikacie lub o projektach realizowanych przez firmę Ingen CO2, wejdź na ich stronę https://www.co2neutralwebsite.com/
A tymczasem, ciesz się razem z nami i śpij spokojnie z myślą, że kupując na SwissSoftware24 przyczyniasz się do czegoś dobrego :)
 

Autor Daniel Chełmowski